Хто такий Середньовічний Доктор?

Середньовічний Доктор – це персонаж книги Ярослави Матічин “Лицар Крові чи смертельне танго Чуми” й прототип лікарів та аптекарів, які відважно боролись із моровими пошестями в часи середньовічної Європи.

Місія доктора полягала в порятунку хворих на чуму. Але й сам лікар мав мати надійний захист – «чумний» костюм, середньовічну уніформу-скафандр. Від «міазмів» чумних лікарів захищала маска з дзьобом. Вважалося, що маска надає доктору вид давньоєгипетського божества та відлякує хворобу, але її призначення полягало у захисті від «хвороботворного запаху». Маска надійно приховувала обличчя і всю голову. Щільна шкіра була найнадійнішим матеріалом. Скляні вставки, ніби окуляри, захищали очі. В дзьобі містилось зілля – розмарин, лавр, ладан, які фільтрували чумні «міазми». Для полегшення дихання в дзьобі пророблялися два невеликі отвори. Щільний костюм, зазвичай чорного кольору, теж виготовлявся зі шкіри чи вощеної тканини. Довга сорочка сягала п’ят, штани і високі чоботи, пара рукавиць доповнювали повну амуніцію. Довга палиця служила для дистанційної роботи з пацієнтом.

На відміну від суворого і стриманого чумного доктора XIV століття, Середньовічний Доктор в сучасному суспільстві привітний, з гумором і радо буде гідом-супроводжуючим туристичної групи з пізнавальною екскурсією Львовом.

Він – головний герой, талісман і візитівка торгової марки “Effecttour”.